[kastracja / sterylizacja]

Wszystko na temat zdrowia, żywienia, zachowania, pielęgnacji i bezpieczeństwa naszych czworonożnych pupili. Porady weterynarzy i doświadczonych hodowców.
Letty..
Zaspany kot
Zaspany kot

Re: [kastracja / sterylizacja]

Postautor: Letty.. » 12 kwie 2014, 19:42

Dziękuje za odp.

Czytałam z zaciekawieniem cały wątek i czas się zbliża nieubłaganie.
Dizel to Kot...Myślę że wcześniej to zaplanuje najprowdopodobniej w któryś piątek żeby z oka go nie spuścić,bo najgorsze to wybudzanie z tej narkozy..

Niedawno jeszcze był taki malutki,a teraz rośnie i rośnie.....a po kastracji będzie"spokój"

Awatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: GlodnyZwierzak_pl » 17 kwie 2014, 09:06

Stwierdzenie "spokój" też jest względne,bo po kastracji kiedy kot będzie w kubraczku,też trzeba bardzo uważać aby nie rozerwał go sobie i w konsekwencji szwów,musisz mieć ten fakt na uwadze. Druga kwestia to karma,polecam poszukać tej specjalnej po okresie kastracji kiedy to wymaga mimo wszystko szczególnego żywienia.
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Letty..
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Letty.. » 17 kwie 2014, 19:48

Kastrowałam kota jakieś 9lat temu(niestety nie ma go od niedawna już z nami :( )
Najgorzej przeżyłam ja!!tą narkozę i potem wybudzenie bo tak mi było go szkoda,ale obeszło się bez kubraczka a w sumie na drugi dzień już jakoś nie był zainteresowany lizaniem itp.
Zdaje sobie jednak sprawę że do każdego zwierzęcia trzeba podejść indywidualnie,jestem dobrej myśli.
Myślę że po świętach się umówię

Co do karmy czytałam że różne są opinie,ale napewno musi być zmiana..
Teraz jest na RC kitten,a wiadomo że dobrze dopasowane żywienie podstawą zdrowego i ładnego kota :) no i szczęśliwego :)

Petservice_pl
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Petservice_pl » 23 kwie 2014, 15:41

Wybudzanie jest tym najgorszym etapem,kiedy to nasz pupil jest jeszcze zdezorientowany i z bólem przychodzi mu każdy krok,dlatego też tak ważne na tym etapie jest nasza opieka oraz pomoc,wsparcie. Potem jest coraz lepiej,znam to z doświadczenia i nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o sam zabieg.
Petservice.pl - karmy Nutram.

Obrazek

Letty..
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Letty.. » 25 kwie 2014, 15:55

Umówieni jesteśmy na zabieg 30kwietnia w środę na 18.30...
Podzielę się emocjami i doświadczeniem już po!

Awatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: GlodnyZwierzak_pl » 30 kwie 2014, 08:57

W takim razie to właśnie dzisiaj jest ten dzień,więc będziemy z niecierpliwością oczekiwać na Twoją relację i opinie już po zabiegu,ale bądź dobrej myśli. Większość właścicieli przez to przechodziła:)

Letty..
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Letty.. » 03 maja 2014, 08:30

Witam...

Wszystko przebiegło pomyślnie!
Najgorsza noc zaraz po,bo chodziłam za tą przewracającym biedulkiem..ale w sumie jak wskoczył na drapak wysoko to już myślę"jest coraz lepiej"

Nie było żadnych niepokojących objawów,ani wymiotów.Trzymałam ścisłą dietę przed i nie było problemów.
Rano jeszcze taki lekko osowiały ale z wieczora dzikie zabawy i apetyt dopisywał..

Weterynarz od razu zaproponował zmianę karmy na RC neutered Young male,dostałam też próbkę do domu.
Jednak ja się trochę wstrzymam z tą zmianą,myślę że nie jest konieczna już w tej chwili...
Każdy jednak niech zdecyduje sam...

Awatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: GlodnyZwierzak_pl » 02 cze 2014, 11:39

Pamiętam,że my nasza pierwszą noc z kotką po kastracji spędziliśmy czuwając przy niej na zmianę i doglądając czy wszystko w porządku,dobrze że akurat u Was zakończyło się to szczęśliwie. Teraz pozostaje życzyć dużo zdrowia i rzecz jasna dobrać odpowiednią karmę,tym zajmujemy się na co dzień więc możemy pomóc.

randir
Obcy kot
Obcy kot

Postautor: randir » 16 gru 2014, 18:47

pierwsza noc po kastracji to masakra
czy wiesz co to kompensacja mocy biernej?

Wróć do „Zdrowie kota, zachowanie, żywienie, pielęgnacja, jego bezpieczeństwo”