Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[dojrzewanie kocura] jakie objawy ? 
Autor Wiadomość
Nocny Łowca
Nocny Łowca

Kota można kastrować od 6 miesiąca. Myślę, że jest to sprawa indywidualna. Jedne koty dojrzewają szybciej, inne wolniej i to niezależnie od rasy. Mój Nugat był wykastrowany w wieku 6,5 miesiąca i z TRUDEM doczekałam do tej daty, bo kot bardzo szybko dojrzał (choć brytek) i nie chodzi tu tylko o zapachu kuwetowe i koncerty, ale o molestowanie kolegi. I to nie były zabawy dominacyjne, oj nie. W każdym razie Fuks do tej pory boi się Nugata. Kastracja była absolutnie bezproblemowa i nie zauważyłam żadnych negatywnych zmian. Z kolei Fuks jeszcze nie jest odjajczony, bo widać gołym okiem, że dojrzewa o wiele wolniej. Nawet zęby wymieniał później.

22 sie 2007, 08:20
Kot Przyjaciel
Kot Przyjaciel

Post [dojrzewanie kocura] jakie objawy ?
Olek ma 8 miesięcy- zastanawiam się na co mam zwrócić uwagę, jakie są objawy u kota ? Kiedy dojrzewają brytyjczyki ? Czy już ?

06 gru 2007, 10:43
Zobacz profil WWW
Kot Przyjaciel
Kot Przyjaciel

Edytko - jeśli nie widzisz objawów, to znaczy, że jeszcze nie trzeba ciachać :biggrin: Daj mu co najmniej jeszcze ze 2-3m-ce. Na forum jest tendencja do późniejszej kastracji - od 10m-ca nawet do półtora roku.
Dojrzewanie zazwyczaj poznajesz po:
- siuśki pachną inaczej, bardziej intensywnie i ostro
- kotul robi się baaaaaardzo gadatliwy i miaukolący
- znaczeniu terenu (ale to rzadko)

06 gru 2007, 12:30
Kot Przyjaciel
Kot Przyjaciel

chciałabym jak najdłużej czekać :) , co prawda żwirek muszę teraz trochę częściej wymieniać, ale innych objawów nie ma.

06 gru 2007, 13:19
Zobacz profil WWW
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

To znaczy, że nie wszystkie koty znaczą, co więcej u tych, które są cały czas w domu, jest to rzadkie???????????

06 gru 2007, 14:57
Kot Expert
Kot Expert

To znaczy, że nie wszystkie koty znaczą, co więcej u tych, które są cały czas w domu, jest to rzadkie???????????

z reguły znaczenie terenu nie jest pierwszym objawem dojrzewania. Z reguły najpierw siki nabierają dość specyficznego kocurzego zapachu (i moim zdaniem to trudno pomylić z czymkolwiek innym).
Lilo nie znaczył (tzn wg mnie zdarzyło mu się to dwa razy - raz na klatce schodowej, a raz na torbę tzta), ale o cięciu zadecydowało jego miaukolenie, zawodzenie, śpiewanie, gruchanie. Im głębsza noc tym głośniej.
Miał ukończone 11 miesięcy.

07 gru 2007, 08:04
Zobacz profil WWW
Kot Przyjaciel
Kot Przyjaciel

Hodowla: Mihos*Pl
Czy w koncu wyjasnilo sie, co dokuczalo kocurkowi? Czy problem sam zniknal? Wlascicielka jednego z moich kociakow z miotu B tez mi dzis opisala podobny problem (w sumie zaobserwowala te cuchnaca wydzieline kilka razy - przed kastracja i raz okolo miesiaca po kastracji). Oprocz tego, by kocurka jeszcze raz obejrzal wet (ktory nic niepokojacego nie stwierdzil), nie umialam poradzic nic madrego.
Czy ktos ewentualnie moglby polecic dobrego weta w Gorzowie?

03 mar 2008, 00:57
Zobacz profil WWW
Zaspany kot
Zaspany kot

Niestety jeśli chodzi o to plamienie to sama już raz się zszokowałam.
Kocurek z mojego poprzedniego miotu 'B' obecnie 8 miesięcy i po kastracji..
Jak stwierdził właściciel gwałcił wszystko co się ruszało i zostawiał po tym białe plamy w ilości takiej niczym wylana szklanka mleka. Byłam w szoku kiedy to usłyszałam, no ale jak widać i takie sytuacje się zdarzają.
Po kastracji problem się nie powtórzył.

19 kwi 2008, 17:44
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2