problem z rozpoznaniem koloru

Tutaj piszecie o wszystkim tym, co się tyczy naszych brytków a jednocześnie nie pasuje do wcześniejszych kategorii...
edyta.pan
Kot Przyjaciel
Kot Przyjaciel
Kontaktowanie:

Niebieski dymny ?

Postautor: edyta.pan » 11 wrz 2007, 20:26

Widziałam ostatnio dziewczynę w sklepie zoologicznym z brytyjczykiem- powiedziała,że to niebieski dymny - piękny. Jak często pojawia się taki kolor ?. To jakaś specjalna odmiana, czy zawsze może pojawić się w miocie, gdzie są Bri niebieskie?

Awatar użytkownika
O-l-g-a
Kot Expert
Kot Expert
Hodowla: Bri-Misie*PL
Kontaktowanie:

Postautor: O-l-g-a » 11 wrz 2007, 21:34

Dymny to taki, gdzie odbarwiona jest podstawa włosa, może występować na każdym kolorze, również na pręgach ( wtedy będzie to srebro).
Taki kociak może sie urodzić jeśli w rodowodzie są dymy/srebra oznaczone literką s , czyli w przypadku niebieskich będzie to as.
Nie jest to jakaś szczególna rzadkość, choć przyznam, że w niebieskich czy lilakach dymów jest mniej niż w ciemnych kolorach.
Mnie osobiście dymny podoba sie najbardziej u kotów długowłosych, w tym BRI LH.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
magdaz
Nocny Łowca
Nocny Łowca

Postautor: magdaz » 12 wrz 2007, 09:06

Ja też mam pytanie: wydaje mi się (i mojemu wetowi też), że Fuks jest jednak niebieski dymny. Jego sierść wygląda tak, że koniec (ok. 1/3) włosa na zewnątrz jest niebieska, a 2/3 jasna, prawie biała. To jasne też mu przebija na zewnątrz, zwłaszcza na ogonie (ma dwukolorowy - wierzch niebieski, a spód biały) i ba tej kryzie dookoła pyszczka - też jest dużo jaśniejsza. Nie jest to tak duży kontrast jak u Chandy, ale jest bardzo wyraźnie widoczny.
W rodowodzie jest niebieski, ale nawet hodowczyni miała wątpliwości co do jego koloru, bo od początku różnił się od rodzeństwa (nawet były pomysły, że jest liliowy, ale przy Nugacie widać, że nie jest, jego kolor jest jednak zdecydowanie zimny). Czy niebieskie koty też mają tak zabarwioną sierść? Ja nie mam porówniania.
Obrazek

Awatar użytkownika
O-l-g-a
Kot Expert
Kot Expert
Hodowla: Bri-Misie*PL
Kontaktowanie:

Postautor: O-l-g-a » 12 wrz 2007, 14:38

U mojej długowłosej Abirki sierść przy skórze była zdecydowanie jaśniejsza, choć kotka na pewno dymna nie jest. Kryza u długowłosych kotów często jest jaśniejsza, żeby zobaczyć dym musisz dmuchnąć w sierść np na grzbiecie i zobaczyć jak to wygląda. Brytki mają podszerstek, który jest jaśniejszy , jeśli jest obfity może Ci zmylić, ale prawdziwy dymny kot nie pozostawia watpliwości. Zerknij tez w rodowód i sprawdź czy są srebra ( końcówki s przy kolorze )
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
magdaz
Nocny Łowca
Nocny Łowca

Postautor: magdaz » 12 wrz 2007, 17:41

Dziękuję pięknie :D Nie, w rodowodzie Fukasa nie ma dymnych, więc pewnie jest po prostu bardzo jasnym niebieszczakiem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Argatos
Zaspany kot
Zaspany kot

problem z rozpoznaniem koloru

Postautor: Argatos » 28 wrz 2007, 09:52

pomóżcie mi

Jak zapisuję sie kolor brytyjczyka seal pointa?

Awatar użytkownika
kesja
Kot Expert
Kot Expert

Postautor: kesja » 28 wrz 2007, 09:54

n 33
"Koty" - powiedział Śmierć - "Koty sa miłe" ...T. Pratchett
Obrazek

Awatar użytkownika
Argatos
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Argatos » 28 wrz 2007, 11:13

Bardzo, bardzo dziekuje.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aganesi
Zaspany kot
Zaspany kot
Hodowla: Aganesi*PL

Jak określić kolory HELP!

Postautor: Aganesi » 18 sty 2008, 09:57

Moja hodowla nie ma jeszcze nazwy, czekam na rejestrację od lipca... podobno wszystkie 6 nazw juz bylo zatrzezonych i mam cierpliwi czekac... w kazdym razie moja kotka 26.12 urodziła 6 maluchow. Sama jest niebieska, ale z genem CPC, kawaler rudy point. Chciałabym zgłosić miot, ale boje się, że źle okreslę kolory. Mysle, ze mam 1 BRI a (to było łatwe :)), 2 liliowe (c), 1 pointa niebieskiego a33- Alister, Amber jest szylkretem liliowym (j), a Arabella g33 lub h33, do takich wnioskow doszlam po ogladnieciu zdjec na formum. Szczegolnie mam watpliwosci co do Arabelli (jak odroznic czekoladowego od niebieskiego pointa?)
Pomozecie?
A.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kinus
Kot Expert
Kot Expert
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontaktowanie:

Postautor: kinus » 18 sty 2008, 10:42

no one sie dosc mocno roznia
ale zeby okreslic kolor, musialabys kociaki jakos osobno pokazac
Obrazek

Aga*
Przywiązany kot
Przywiązany kot
Hodowla: Aksambri*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Aga* » 18 sty 2008, 12:18

Ten jeden point jest niebieski napewno ;)
Jesli ten drugi na duzo jasniejsze futro (w innym odcieniu bieli), a wybarwienia sa już wyraźne to może być czekoladą. Poza tym poduszeczki czkoladowego pointa mają kolor kakao lub czekolady mlecznej. Poduszeczki niebieskiego są sine.

Awatar użytkownika
Aganesi
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Aganesi » 18 sty 2008, 13:50

Poduszeczki to cenna rada, przygladnę się w domu. A co z szylkretami?
Liliowa kotka ma jaśniejszy pyszczek, brzuszek i łapki (to ta ze zdjęć), natomiast drugi point ma futerko trochę ciemniejsze, oznaczenia na główce, lapkach są ciemniejsze niz w przypadku niebieskiego pointa (koncowki uszu prawie czarne, czy moze to byc ciemniejszy niebieski?) i nieregularne, na czole ma jaśniejszą plamę (jasno kremowa, ton jasniejszy od reszty ciała) i jasnokremowe latki na łapkach. Nie mam jeszcze dobrego zdjęcia...

Aga*
Przywiązany kot
Przywiązany kot
Kontaktowanie:

Postautor: Aga* » 18 sty 2008, 15:17

Chwila, to ile tych pointów ? ;) Pisałaś, że masz dwa: niebieskiego i być może czekoladę. A teraz piszesz o liliowej ?
Dla mnie ten ze zdjęcia jest niebieski, ten drugi to być może czekolada.
Jeśli są to dziewczynki to na bank będą szylkretkami. Pełne kolory wyjdą ci tylko u chłopców.

Awatar użytkownika
Aganesi
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Aganesi » 27 sty 2008, 17:52

2 colorpointy, 1 niebieski i dziewczynka hmm... colorpoint niebieski szylkret- Arabella, zamieszczam lepsze zdjęcie. W sumie to ona budzi moje najwieksze watpliwosci. A druga kotka to szyrlet liliowy, bez color pointa. Przyznam, ze te kolory wprawily mnie w oslupienie... musze sie jeszcze sporo dowiedziec, tylko gdzie?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aga*
Przywiązany kot
Przywiązany kot
Kontaktowanie:

Postautor: Aga* » 27 sty 2008, 23:27

Jeśli chodzi o pointy to ta dziewczynka na niebieski jest zdecydowanie za ciemna, na czekoladę też ;)
Obstawiam szylkret seal point czyli f 33.

Na ostatniej fotce nie jestem też pewna niebieskości tego drugiego malucha, on wyglada jak wybarwiająca sie czekolada, ale może to wina fotek.

Awatar użytkownika
kinus
Kot Expert
Kot Expert
Kontaktowanie:

Postautor: kinus » 28 sty 2008, 12:13

wg mnie zaden nie jest niebieski, tez myslalam o czekoladzie w przypadku tego drugiego kociaka
Obrazek

Awatar użytkownika
Aganesi
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Aganesi » 28 sty 2008, 14:59

---------- 14:35 28.01.2008 ----------

O moj Boże! Toż to droga przez mękę! a mialo być tak prosto, mamusia niebieski CPC, tatuś point rudy, spodziewalam sie niebieskich i pointow niebieskich lub rudych. Polećcie mi blgam jakąs literaturę!

---------- 14:59 ----------

A oto lepsze zdjęcie potencjalnego kocurka niebieskiego pointa lub czekoladowego
Obrazek

Awatar użytkownika
kinus
Kot Expert
Kot Expert
Kontaktowanie:

Postautor: kinus » 28 sty 2008, 17:07

Aganesi...przeciez to golym okiem widac, ze on nie jest niebieski
Obrazek

Awatar użytkownika
Aganesi
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: Aganesi » 29 sty 2008, 08:21

Kiedyś zastanowiano sie czy nie mam lekkiego daltonizmu i chyba cos w tym jest...
Czyli stawiamy na czekolade? b33?
A co z dziewczynką? Postawić na szylkret seal point? f 33?
Baaardzo dziekuje za pomoc!

pantera
Kot Przyjaciel
Kot Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: pantera » 29 sty 2008, 08:22

Aganesi pisze:---------- 14:35 28.01.2008 ----------

O moj Boże! Toż to droga przez mękę! a mialo być tak prosto, mamusia niebieski CPC, tatuś point rudy, spodziewalam sie niebieskich i pointow niebieskich lub rudych. Polećcie mi blgam jakąs literaturę!

[/url]

Aganesi, musztarda po obiedzie, zanim się pokryje kotkę to należy zastanowic się, poczytać, popytać jakie kolorki wyjdą. Chciałaś niebieskie kociaki trzeba było kryć niebieskim kocurem sprawa prosta :lol:
Rudych kociaków z niebieskiej kotki nigdy w życiu nie będziesz miała.
W wielkim skrócie z niebieskiej kotki i rudego kocura (obojętnie czy to colorpoint, czy bikolor, czy pręgus) będziesz miała kotki w kolorze szylkret czarny, szylkret niebieski, szylkret czekoladowy i szylkret liliowy. Kocurki natomiast czarne, niebieskie liliowe, czekoladowe.
A z lektury to Poradnik hodowcy polecam :lol:

Pozdrawiam serdecznie!
Milka, Wedel i Deli(cja) zapraszaja na swoję stronkę www.wedelach.pl
Obrazek

Wróć do „Ogólnie o Brytkach”