* SOS *** Jakiego koloru jest moja kocia córeczka ?

Tutaj piszecie o wszystkim tym, co się tyczy naszych brytków a jednocześnie nie pasuje do wcześniejszych kategorii...
Awatar użytkownika
joanna72
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: joanna72 » 30 cze 2009, 10:58

Witam :hejka:
Muszę nieco zdublować treść swojego powitania, ale jest to celowe działanie... :lol:

Mam koteczkę BRI as, w której rodowodzie widnieje chyba jakiś błąd w opisie koloru - tak mi się zdaje... :niewiem:
Kotka jest po szynszylowej mamie (tak mówiła hodowczyni) - ns11 oraz po liliowym tacie - c CPC.

Moja kicia ma żółtawe oczyska z zieloną obwódką... obrzeżone na czarno.
Niemal czarne poduszeczki na łapkach... Nosek różowo-brązowy z czarną obwódką.
A kolor futra... no właśnie... tutaj zaczyna się cała bajka... :hmm2:

Może ktoś z doświadczonych hodowców wypowie się (choć przypuszczalnie) na temat koloru ?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Coś nie bardzo podoba mi się przypisany jej kolor... :roll:
Jestem laikiem, więc mogę się mylić... Proszę jednak o porady i propozycje w temacie kolorów.
Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że niestety fotografie często przekłamują kolory...
Mam nadzieję jednak, że nie radykalnie... :P

Może dodam jeszcze, że jak ją przywiozłam z hodowli, to była znacznie ciemniejsza i miała na bokach więcej pręg, które układały się w okręgi. Potem jakoś to wszystko znacznie zbladło i zrobiła się jakaś taka bardziej srebrna/platynowa - trudno mi to określić.
W każdym razie bardzo wyjaśniała przez te niemal dwa lata, kiedy z nami mieszka.

Poza tym pojawiły się na jej jasnym futerku złoto-beżowe plamy i przebarwienia...
Głównie na szyjce (pod brodą) w kierunku brzuszka, aż do miejsca między przednimi łapkami i na brzuszku nisko, między tylnymi łapkami...

Futro na brzuszku ma niemal białe z ciemnymi cętkami.

Awatar użytkownika
lakshmi
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontaktowanie:

Postautor: lakshmi » 30 cze 2009, 12:44

Skoro poduszki czarne, to as ona na pewno nie będzie.
Sądząc po zdjęciach, jest to po prostu kiepskie w kolorze, z rozmytym rysunkiem BRI ns 22 (kolor oka -- no cóż, trudno określić, bo to efekt krycia zieleni na pomarańcz). Może to też być bardzo duszaste BRI ns 11 (wątpię, ale istnieje takie prawdopodobieństwo), jednak na pewno nie BRI as.
Te przebarwienia to rufizm, który lubi sobie na srebrach powychodzić, albo brudek, bo to też się zdarza (znajomy 'zrufizowany' MCO nagle po kąpieli stracił swoje zrudzenie).
Obrazek

Awatar użytkownika
joanna72
Zaspany kot
Zaspany kot

Re: * SOS *** Jakiego koloru jest moja kocia córeczka ?

Postautor: joanna72 » 30 cze 2009, 14:53

A jakie podusie powinien/może mieć "as" ?

Mama (ns11) ... obecnie hodowla XXX - wcześniej XXX
- tato (c) ... troszkę to dziwne połączenie... Widocznie tylko taki tatuś był pod ręką... :hmm2:

Ale z takiego połączenia są te "kolorowe" oczyska mojej kici ;-)
Dziwi mnie tylko, że doświadczony hodowca (a moje jednak chodofca :lol: ) tak wpisał kolor...
Mnie to nie przeszkadza, ale lubię mieć "porządek w papierach" :lol:

A może to wcale nie jej rodowód... :evil: :roll: :niewiem:
Ale dzięki za pomoc :kwiatek4:

A spotkałam się również z oznaczeniem 21 (nieokreślony) ... może to właśnie o mojej kiciuli :haha:

Uwagi Moderatora

Z postu zostały usunięte nazwy hodowli i nazwiska hodowców
gdyż sprawa nie dotyczy wymienionych przez joanna72, hodowli
usunięta została również fotka, która została zamieszczona bez zgody właściciela

Obrazek

Awatar użytkownika
jagna
Kot Przyjaciel
Kot Przyjaciel
Hodowla: Oto Kot *Pl
Kontaktowanie:

Postautor: jagna » 30 cze 2009, 16:10

Droga Joanno 72, nazywam się Marta Jagna Terlecka i jestem właścicielką Naomi Grandbor oraz hodowli Oto Kot Pl. Używasz mojego nazwiska i nazwy mojej hodowli w Twoim poście, a kotka, o którą chodzi, NIE POCHODZI z mojej hodowli.
Zamieszczasz zdjęcie mojej kotki, wykonane w moim domu, używasz mojego przydomka, a cała sprawa zupełnie mnie nie dotyczy.Precyzuj swoje wątpliwości, choćby z szacunku dla pozostałych forumowiczów,jak i dla hodowców.
Nie potrzebuję być zamieszana w spory o to, kto jest hodowcą, a kto CHODOWCĄ, jeśli masz wątpliwości, zajrzyj do słownika ortograficznego

:lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Millka
Kot Expert
Kot Expert

Postautor: Millka » 30 cze 2009, 16:59

Hmmm... Faktycznie zagadka z tym kolorem...
Ale Joanno z jakiej właściwie hodowli pochodzi Twoja kotka? Nie przedstawiłaś jej w odpowiednim wątku :hmm2:
Ona jest nakolankowa czy hodowlana?
Millkowa Mafia pozdrawia!

Awatar użytkownika
joanna72
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: joanna72 » 30 cze 2009, 18:23

jagna pisze:Droga Joanno 72, nazywam się Marta Jagna Terlecka i jestem właścicielką Naomi Grandbor oraz hodowli Oto Kot Pl. Używasz mojego nazwiska i nazwy mojej hodowli w Twoim poście, a kotka, o którą chodzi, NIE POCHODZI z mojej hodowli.
Zamieszczasz zdjęcie mojej kotki, wykonane w moim domu, używasz mojego przydomka, a cała sprawa zupełnie mnie nie dotyczy.Precyzuj swoje wątpliwości, choćby z szacunku dla pozostałych forumowiczów,jak i dla hodowców.
Nie potrzebuję być zamieszana w spory o to, kto jest hodowcą, a kto CHODOWCĄ, jeśli masz wątpliwości, zajrzyj do słownika ortograficznego

:lol: :lol: :lol: :lol:

Absolutnie nie miałam intencji mieszać nikogo w spory hodowlane... Przepraszam szczerze, jeśli to tak zabrzmiało... :kwiatek4:
To, że mamusia mojej kici jest obecnie w hodowli Oto Kot (oraz nazwisko hodowcy i fotkę) otrzymałam mailem (wysłano @ spod nieznanego mi adresu) - kiedy w różnych miejscach w internecie szukałam informacji na temat koloru mojej kici...
Przyznam, że nie skojarzyłam faktów... bo kiedyś miałyśmy kontakt @ i chyba telefoniczny, o ile pamiętam :)
Chciałam kupić kociaczka, ale wówczas nie miałaś miotów i poleciłaś mi inną hodowlę.

Wiem dobrze, że moja kotka nie pochodzi od Ciebie - podałam te dane (bez złych intencji) aby być może ktoś, kto zna koty (przodków mojej kici) - łatwiej mógł odpowiedzieć na moje pytanie dotyczące koloru.

"Chodofca" - to był żart, ale niestety źle odebrany...
NIE dotyczył absolutnie Ciebie Jagno. Nie miałam na celu obrazić Ciebie.
Masz legalną hodowlę - więc również nie są to jakieś "donosy", dlatego pozwoliłam sobie przytoczyć również Twoje nazwisko (ściśle związane z nazwą Twojej hodowli).

Z ortografią naprawdę nie mam kłopotów... :lol: choć literatury fachowej posiadam sporo i zawsze zajrzeć mogę w razie wątpliwości...
I z pełnym przekonaniem powiem również, że darzę szacunkiem wszystkich forumowiczów oraz hodowców.

Jeszcze raz przepraszam za (niezamierzone) zdenerwowanie i zamieszanie. :hmm2:
Naprawdę nie chciałam tego spowodować.
Fotkę oraz dane usunę. :okok:

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
jagna
Kot Przyjaciel
Kot Przyjaciel
Hodowla: Oto Kot *Pl
Kontaktowanie:

Postautor: jagna » 30 cze 2009, 19:15

Pozdrawiam Ciebie i Kicię... :okok:

Awatar użytkownika
CZANKRA
Kot Expert
Kot Expert
Hodowla: CZANKRA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: CZANKRA » 01 lip 2009, 00:10

To bardzo slabo wybarwiona kotka BRI ns 22 pewnie 64 ale oko tez pewnie jest kiepskie bo ni to 62 ni to 64
BRI as to na pewno nie jest.
Kotka na pewno jest na kolanka i nie mowie tu o jej typie ale kolor futra jest totalnie zrabany poprzez krycie szynszyli solidem.
Jest to bardzo mila kotka na kolanka !!! :P

Tu bardzo dobrze widac kolor kotki ze jest to BRI ns 22, ale rysunek jest baaaaardzo rozmyty/niewyrazny.

Obrazek

---------- 01 Jul 2009, 1:10 ---------------

Normalne jest to ze kociak gdy rosnie to rozrasta sie i pregi sie poszerzaja/rozrastaja i rozmywaja sie gdy kot jest zbyt jasny na poczatku. To jest normalna kolej rzeczy. Plamy o ktorych piszesz to rufizmy ktore bardziej ujawniaja sie na silverach niz na zwyklych pregusach. Dlatego wlasnie nie polecam laczenia silverow z solidami bo rufizmy wtedy czesciej sie ujawniaja.
Krycie szynszyli solidem ktory ma oczy 62 tez jest glupota podejrzewam ze hodowca z lenistwa nie pojechal i nie pokryl kocurem szynszylowym lub zlotym lub cieniowanym tylko swoim lub jakims ktory byl trzy ulice dalej. Stad te oczy potem skopane o ktorych napisalam wczesniej.
Jeszcze krycie szynszyli silverem z 64 ocami od biedy ma sens bo kolor oka sie nie psuje ale pregowane koty wlasnie moga wyjsc wtedy takie jak twoja kotka czyli rozmyty rysunek.
Popatrz sobie na hodowle HERBU KADAR lub BROECKLONI tam sa oki pkoty pregowane BRI ns 22 64.

Masz poprostu mila kotke kolankowa i mam tylko ze na kolanka ja kupilas i nie przeplacilas za nia. :P
HODOWLA KOTOW BRYTYJSKICH CZANKRA*PL

Obrazek

Awatar użytkownika
joanna72
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: joanna72 » 01 lip 2009, 16:27

Kupiłam ją, bo po prostu to była miłość od pierwszego wejrzenia :buziaki:
Oczywiście dla mnie i mojej rodzinki jest najpiękniejsza - choć miałam propozycje (z klubu) uczestniczenia w wystawie ... Nie zdecydowałam się.
Dla nas nie ma znaczenia oczywiście, że nie jest doskonała w typie - kochamy ją miłością bezwarunkową :okok:
Dziękuję za informacje - tak właśnie podejrzewałam z kolorem, ale nie byłam pewna, bo to futro wygląda jak 3w1 :lol:
Pozdrawiam

P.S.
Nie przepłaciłam ... choć kiedy ją pierwszy raz wzięłam na ręce, wtedy hodowca mógł zacząć podbijać cenę ... :lol:

---------- 01 Jul 2009, 17:27 ---------------

Dziękuję Moderatorowi za usunięcie tych danych z mojego postu.
Obrazek

emerald-mist
Zadomowiony kot
Zadomowiony kot
Hodowla: emerald-mist
Kontaktowanie:

Postautor: emerald-mist » 06 lip 2009, 10:15

Witam serdecznie :kwiatek4:
Zgadzam się z Panią, trafiła Pani na Chodofce (szkoda, że nie podała Pani nazwy chodoflii, bardzo by mnie to ciekawiło ) , bo osobę która w ten sposób kryje BRI ns 11, trudno nazwać inaczej :szok2:
A jeśli już to "zrobił" , to powinna Pani otrzymać informację co chciał w ten sposób uzyskać i co dalej :!:
W takim przypadku, aż się prosi o powrót "starego" , czyli podbitych przez klub skierowań do krycia ...
Dziwne też, że nie było odbioru hodowlanego (tak zakładam, jeśli kolor jest wątpliwy) :hmm2:
Pozdrawiam serdecznie i życzę w przyszłości spotyknia tylko Hodowców :papa2:

Wróć do „Ogólnie o Brytkach”