właśnie odebrano mi moje marzenie ;(

Tutaj piszecie o wszystkim tym, co się tyczy naszych brytków a jednocześnie nie pasuje do wcześniejszych kategorii...
Awatar użytkownika
katarina123
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: katarina123 » 19 wrz 2010, 19:55

Drogie Koleżanki,

Postanowiłam założyć nowy wątek by móc podzielić się z wami moim wielkim smutkiem, rozczarowaniem i przykrością jaka mnie spotkała.... Pisałam wcześniej że czekam na mojego wymarzonego od lat koteczka... i takiego właśnie wypatrzyłam sobie w hodowli Muezzi... wysłałam zaliczkę i z olbrzymią radością cieszyłam się z faktu nabycia mojego ukochanego pupila... niestety los chciał inaczej... dzisiaj otrzymałam informację od hodowcy że niestety kocurek zostaje w hodowli... Potrafię wszystko zrozumieć... ale w tym momencie czuję jakby odebrano mi moje marzenie... Co więcej zakupiłam już dla niego całe wysposażenie... Zajęło mi to 2 tygodnie... skrupulatne wybieranie najlepszych dóbr jakie można sobie wyobrazić ... w końcu czego się nie robi dla naszych zwierzątek... przepraszam że wylewam swój smutek i żal ale czułam żeby o tym napisać tymbardziej że wcześniej wspominałam wam o nim... Tak więc nie będę witać koteczka :( ... zostalo mi już tylko patrzeć na jego rzeczy, z których nigdy nie skorzysta.... Będę dalej szukać i być może przy waszej pomocy zakupię innego koteczka... szkoda tylko że wynoszę tak przykre i bolesne doświadczenie, które na pewno na długo zostanie mi w pamięci ....

Awatar użytkownika
Gosiek_83
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

Postautor: Gosiek_83 » 19 wrz 2010, 20:17

katarina123, będzie dobrze!
Nie załamuj się tylko szukaj! Jakieś futrzaste stworzonko czeka gdzieś na Ciebie!
Wierzę, że szybko znajdziesz innego kociastego przyjaciela.
:buziak3:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Svinecka
Zadomowiony kot
Zadomowiony kot

Re: właśnie odebrano mi moje marzenie ;(

Postautor: Svinecka » 20 wrz 2010, 08:42

kataina przykro mi :(
ale napewno znajdziesz kolejnego wspanialego kotka, ktory zawldnie Twoim sercem

a swoja droga - hodowca zachowal sie bardzo, ale to bardzo nie w porzadku :x
skoro wplacilas zaliczke to kotek teoretycznie jest Twoj, jest przez Ciebie zarezerwowany i czeka na Ciebie
rownie dobrze hodowca moglby stwierdzic, ze nagle nie chce sprzedawac kota Tobie tylko komus innemu - no halo
chyba wplacenie zaliczki wiaze w obie strony a nie tylko w jedna? kupujacy jak wplaci zaliczk to musi kupic kota, bo inaczej ja straci - ale hodowca moze robic co chce tak?
skoro zastanawiali sie nad zostawieniem kota mogli go nie rezerwowac nikomu
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gosiek_83
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

Postautor: Gosiek_83 » 20 wrz 2010, 08:49

Właśnie..wpłaciłaś zaliczke czy zadatek? Bo to jest różnica!!

Zaliczka - jeśli się hodowca wycofał ze sprzedaży kota to oddaje ci zaliczke

Zadatek - jeśli się hodowca wycofał ze sprzedaży kota musi Ci oddać dwukrotność zadatku
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
katarina123
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: katarina123 » 20 wrz 2010, 09:34

Wpłaciłam zaliczkę.. ale już nie chodzi mi o te pieniążki... tylko o sam fakt... Czekałam na kotka 4 tyg... wszystko już zaplanowałam, przygotowałam, nastawiłam się na jego przybycie, nadałam mu imię i nawet przez chwilę nie pomyślałam że mogłoby być inaczej.... a tu taki niespodziewany obrót sytuacji.. Trudnoo.... Jest mi przykro... najwidoczniej tam miało być... Wychodzę z założenia że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.... tak to sobie tłumaczę....

Dziękuję za wsparcie, od razu zrobiło mi się lepiej :)

Awatar użytkownika
Gosiek_83
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

Postautor: Gosiek_83 » 20 wrz 2010, 09:41

wiem, że nie chodzi o kase! Zapytałam tak dla własnej ciekawości.

katarina123, rozejrzyj się po innych Hodowlach. W W-wie i jej okolicach ich nie brakuje :)
Napisz wogóle jakiej maści kotka byś chciała a forumowicze na pewno Cie naprowadzą na jakiś "trop"
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
katarina123
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: katarina123 » 20 wrz 2010, 10:00

Gosiu, dobrze że to napisałaś... Dziękuję ...
co do tej sytuacji to myślę że wyszło bardzo nieprofesjonalnie ze strony hodowcy.... ale cóż mogę zrobić... ?

a co do koteczka to zawsze chciałam kocurka Bri a :)

Awatar użytkownika
Gosiek_83
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

Postautor: Gosiek_83 » 20 wrz 2010, 10:28

Popatrz jakie domdyb ma piękne kociaki u siebie:

http://www.bricattery.pl/nviakociaczki.php

wprawdzie to nie BRI a ALE też kochane i piękne !
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
maga
...::: Moderator :::...
Hodowla: KRABRIKA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: maga » 20 wrz 2010, 10:30

Sytuacja faktycznie dziwna. Czy hodowca wogole uprzedzał, ze taka możliwość istnieje?
Nie moge pisac za innych ale ja jako hodowca nie wyobrażam sobie zmienić zdania tak nagle. Jeśli chciałabym zostawic sobie kociaka i nie będąc zdecydowana po pierwsze jeśli maiłabym jakis dom na uwadze to porozmawiałabym, że w gre wchodzi mozliwość pozostawienia go u mnie. Wtedy osoba zainteresowana sama zdecydowałaby czy czeka czy tez szuka innego malucha dla siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
katarina123
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: katarina123 » 20 wrz 2010, 10:36

Śliczne faktyczne :)

zaczynam intensywnie przeglądać hodowle w poszukiwaniu dostępnego pana blue

Awatar użytkownika
kesja
Kot Expert
Kot Expert

Postautor: kesja » 20 wrz 2010, 10:37

jako były hodowca musze napisac, ze rozumiem panią z Muezzi. To jej miot, jej koty i pomimo wpłacenia zaliczki/zadatku ma prawo odstąpic z róznych przyczyn od sprzedaży kotka jesli zdecyduje ze ma dla niego inne plany. Przeciez zdarza się tak, iz plany ulegają zmianie. Kot to żywe stworzenie. Pomimo rezerwacji finansowej nie ma wobec niego działań typu "zaklepany, oddany".

Rozumiem tez rozżalenie Katariny. Wierzę, że znajdziesz innego kotka którego pokochasz.

Svineczka - niezbyt ładnie piszesz. Hodowca do momentu oddania kota w ręce nowego właściciela ma prawo wycofania się z decyzji jego sprzedaży nawet bez podawania powodu swojej decyzji. Nie osądzaj spraw o których nie masz pojęcia z drugiej strony. Gdyby hodowca zmienił zdanie, że odbiera kota katarinie aby sprzedać państwu XX - owszem, sama bym uważała to za niezbyt ładne postępowanie, ale jeśli decyzja zapadła iż kot zostaje u nich w hodowli... no prosze zastanów się troszeczke.
"Koty" - powiedział Śmierć - "Koty sa miłe" ...T. Pratchett
Obrazek

Awatar użytkownika
Gosiek_83
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

Postautor: Gosiek_83 » 20 wrz 2010, 10:41

katarina123, a jak daleko jesteś w stanie jechać po kociaka?
Czy w grę wchodzą tylko okolice W-wy?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
katarina123
Zaspany kot
Zaspany kot

Postautor: katarina123 » 20 wrz 2010, 10:59

Czemu akurat musiło na mnie trafić :niewiem: ?
jestem w stanie zrozumieć że różne rzeczy mogą wyniknąć i że nie zawsze jesteśmy wszystko przewidzieć... jak po raz pierwszy spojrzałam na tamtego kotka to powiedziałam " to ten jedyny " ... ale mam skrytą nadzieję że będzie inny równie cudowny :)

jestem w stanie przejechać całą Polskę po naprawdę wspaniałego kotka

Awatar użytkownika
maga
Hodowla: KRABRIKA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: maga » 20 wrz 2010, 11:08

Tutaj jeszcze niedawno u Małgosi był kocurek niebieski http://www.bluemis.pl/
Obrazek

Awatar użytkownika
Gosiek_83
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

Postautor: Gosiek_83 » 20 wrz 2010, 11:31

MAM KOCURA BRI A:
http://kotbrytyjskipupil.pl/kociaki.php

tu też są niebieskie kociaki, ale nie wiadomo jaki jest ich status:
http://www.schelwood.hodowca.pl/strona. ... l&rasa=bry
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
monia85
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca
Kontaktowanie:

Postautor: monia85 » 20 wrz 2010, 12:18

Katarina123 - współczuję całej tej sytuacji z kotkiem :(. Na pewno nastawiłaś się na tego koteczka i teraz jest Ci przykro. Ale, tak jak piszą dziewczyny, możesz poszukać innego w innej hodowli :)

Gosiek_83 pisze:Popatrz jakie domdyb ma piękne kociaki u siebie:

http://www.bricattery.pl/nviakociaczki.php

wprawdzie to nie BRI a ALE też kochane i piękne !

A koteczka od Dominiki z całego serca polecam, sama mam kocurka z jej hodowli i jestem baaaardzo zadowolona :)

Życzę znalezienia futrzanego przyjaciela i oby tego typu przykre sytuacje już nie miały miejsca :)
"Koty są czułymi panami tak długo, dopóki znamy swoje miejsce."
Paul Gray

Obrazek

Awatar użytkownika
domdyb
Kot Expert
Kot Expert
Hodowla: Via Appia*Pl
Kontaktowanie:

Postautor: domdyb » 20 wrz 2010, 12:49

Dziewczyny - są dwie strony medalu i nie tylko właściela - jak pisze Kesja. Zdarza się że kilka razy zmienia się zdanie co do kociaka- jesli jest wybitny to hodowcy czasem bardzo ciężko jest go sprzedać i zdarza się że może zmienić zdanie nawet tuż przed oddaniem. Przyszły właściciel znajdzie innego malucha a w hodowli może taki więcej się nie urodzić (nie ma nigdy gwarancji na powtórkę a tu powtórki kojarzenia juz nie będzie bo tatus miotu jest już kastratem - więc jestem w stanie zrozumieć decyzje ) i nie zawsze wiadomo to od urodzenia czasami maluch zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Dla nas hodowców to sa także bardzo trudne decyzje gdy oddajemy maluszki a planujemy rozwój rasy a nie stagnację na tym co mamy -w końcu nasza praca polega na tym by rodziły sie coraz lepsze w typie w harakterze i zdrowiu zwierzęta.
Uwierzcie że hodowcom tez jest przykro w takich sytuacjach.
Współczuję Tobie sytuacji Katarina123 bo sie już nastawilaś na tego jedynego - ale skoro chcesz kociaczka to te rzeczy które już kupiłaś przecież się nie zmarnują, będzie je miał Twój przyszły kotek ;) Sporo się na forum maluszków urodziło :)) znajdziesz wymarzonego kociaczka

:okok:
----------------------------------
Habisiowe maluszki i Jamajek , już na świecie :) Serdecznie zapraszam na nasze stronki :))
Obrazek
Ukochany zespół :
http://www.youtube.com/watch?v=ZctnV7kvAuE
http://www.youtube.com/watch?v=vop7MkkkWBU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=stv8Tdq6x3I&feature=related

Awatar użytkownika
Svinecka
Zadomowiony kot
Zadomowiony kot

Postautor: Svinecka » 20 wrz 2010, 13:02

kesja heh wyobraz sobie, ze sie zastanowilam
i dalej bede twierdzic to co twierdze

rozumiem jak ktos sie zastanawia nad zostawieniem sobie kota, uprzedza przyszlego wlasciciela o tym fakcie, przynajmniej daje znac wczesniej
ale jak dziewczyna pisze, ze czekala miesiac, uzbierala cala wyprawke a tu nagle sory nie ma kota?
i to jest w porzadku tak? super swietnie, dziekuje za hodowle, ktore robia w ten sposob
co komu wygodnie heh

naprawde niektore sprawy mozna przemyslec wczesniej uwazam -rozumiem domdyb to co piszesz, ze trafia sie wspanialy kociak, ze hodowca stwierdza, ze jest ten jedyny i chce go hodowac - ale cholerka nie wierze, ze jednego dnia jest "brzydki" a drugiego nagle robi sie super w typie i zostaje, przeciez chyba hodowca juz widzi troche wczesniej zadatki, zastanawia sie nad jego zostawieniem a nie tak z dnia na dzien?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
domdyb
Kot Expert
Kot Expert
Hodowla: Via Appia*Pl
Kontaktowanie:

Postautor: domdyb » 20 wrz 2010, 13:36

Patrząc na zdjęcia tego kocurka to nie zmienił sie z dnia na dzień , wg mnie był cudny od poczatku - ale to sa serio trudne decyzje i mozna zmienić zdanie co do jego sprzedaży w danym momencie. Powtórki z miotu więcej nie będzie i jeśli to z tego względu to ja to rozumiem i się nie dziwe hodowcy, że zmienił zdanie nawet w ostatniej chwili .
A co do zmian w typie kociaczków- Svinecka mało jeszcze wiesz ;) rodzą sie pulchne kluchy a na sam koniec zaczynają tak wyglądać jakby nie stały nawet koło brysia i przyszły właścicel się zastanawia czy to ten sam kot, a czasem rodzą się całkiem przeciętne malce a mając 10-12 tyg powalają z nóg.
Brytki to rasa wolno sie rozwijająca - czasami kot potrzebuje miesięcy a nawet i pełnych 3ech lat by pokazac swoje wdzięki a czasem jest taki od urodzenia, niektóre przechodzą etapy "szczura" by się pod koniec roku zwalic z nóg a inne nie wyrastają z tego ...
Przysżły wlaściel kociaczka do kastracji ma komfort wyboru hodowcy oraz kota - można w brysiach za przeproszeniem przebierac jak w ulęgałakach bo rasa jest niesamowicie popularna - hodowca nie ma tego komfortu - ma do dyspozycji swoje kocięta z miotu , czasami się czeka latami na kociaka o porządanych cechach hodowlanych i jesli się widzi światełko w tunelu to nie wolno zmarnować szansy, może sie okazac że kotek zapowiadął się super a wyrósł przeciętnie a może się okazać że wyrósł "skarb". Jeśłi ktos ma koty tylko i wyłącznie na sprzedaż totaka sytuacja raczej nie grozi ale jeśli hodowla jest z tych rozwijających się to taka osoba za kazdym razem i z każdym maleńkim kluseczkiem myśli co z niego wyrośnie i czy będzie sie nadawał do dalszej pracy nad rasą. Nie da się tego tak w kilku słowach opisać bo kazdy z nas hodowców ma inne priorytety w hodowli niektórzy pracuja nad rasą inni poprostu chcą miewac kocięta i je jedynie sprzedawać. I jeszcze jedna rzecz - zawsze wpłacając zaliczke musiy sie liczyc z tym ż ekociak z jakiś względów jednak do nas nie trafi i przyczyn jest milion, nie tylko hodowlany wybór - tylko na allegro własciel musi sprzedac kota jeśłi ktos go zaklepie .
Habisiowe maluszki i Jamajek , już na świecie :) Serdecznie zapraszam na nasze stronki :))
Obrazek
Ukochany zespół :
http://www.youtube.com/watch?v=ZctnV7kvAuE
http://www.youtube.com/watch?v=vop7MkkkWBU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=stv8Tdq6x3I&feature=related

Awatar użytkownika
Svinecka
Zadomowiony kot
Zadomowiony kot

Postautor: Svinecka » 20 wrz 2010, 13:49

domdyb oczywiscie wszystko rozumiem :)

chodzi mi tylko o fakt naglej zmiany zdania - uwazam, ze to mimo wszystko nie w porzadku

a ze malo wiem to swoja droga :P

ale wlasnie siedzi obok moja kulka i jakbym sie dowiedziala w ostatniej chwili, ze nie bedzie moja to bym sie zalamala
jest ten jedyny w swoim rodzaju, zawladnal moim sercem od poczatku i nie wyobrazam sobie go nie miec

obejrzalam mase takich kociat, dostalam od hodowcow mase zdjec i zaden nie byl dla mnie taki jak ten jedyny

wiadomo, ze kotki sa wszystkie cudowne i wiele innych bym mogla i chciala miec - ale oprocz tego, bo ten jest jedyny dla mnie :)
ObrazekObrazek

Wróć do „Ogólnie o Brytkach”