Koszty utrzymania kotki

Tutaj piszecie o wszystkim tym, co się tyczy naszych brytków a jednocześnie nie pasuje do wcześniejszych kategorii...
Awatar użytkownika
Fili29p
Obcy kot
Obcy kot

Koszty utrzymania kotki

Postautor: Fili29p » 29 cze 2011, 19:52

Jle was wynosi utrzymanie kotki brytyjskiej miesięcznie. Moja mama się nasłuchała od koleżanki że utrzymanie wynosi 200zł i że te koty są bardzo chorowity i jak kichnie od razu muszę iśc do weterynarza proszę o pomoc. :(

Awatar użytkownika
Pola
Kot Expert
Kot Expert
Hodowla: PolaBri
Kontaktowanie:

Koszty utrzymania kotki

Postautor: Pola » 29 cze 2011, 20:07

Wiesz, zachorować może każdy kot - rasowy czy nie.
Prawda jest taka, że dobra karma, żwirek, mięcho i ewentualna opieka medyczna (chociażby koszt szczepienia i odrobaczania w skali roku) to minimum stówka w miesiącu, jak się przybłąka choróbsko to z pewnością więcej.
Nie wspominam tutaj już o takich ekstrawagancjach jak przysmaki, pasty witaminowe, kocie mleko, pasty odkłaczające i inne.
Obrazek

Awatar użytkownika
tina
...::: Administrator :::...
...::: Administrator :::...
Hodowla: Amazing Aisha*PL
Kontaktowanie:

Koszty utrzymania kotki

Postautor: tina » 30 cze 2011, 08:18

Koszty niestety nie są małe, karma, żwirek, pasty odkłaczające i inne pierdułki dla kotka niestety kosztują.
Natomiast kotki tak jak my chorują i wtedy koszty mocno wzrastają.

Mój maluszek ostatnio nagle nie zjadł kolacji od razu zaczełam go obserwować, a rano już byłam w klinice.
Koszty usg, rentgena, antybiotyków, mocz, krew i trzydniowych wizyt i to w weekend zapłaciłam 265zł.
Gdybym była w innej klinice za te same badania zapłaciłabym jeszcze raz tyle.
Po trzech dniach wydalił nitkę sizalową, ale ile mnie nerwów to kosztowało i strachu to możecie sobie wyobrazić.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

Koszty utrzymania kotki

Postautor: Sonia » 30 cze 2011, 19:47

Decydując się na przyjęcie kotka trzeba się liczyć z różnymi kosztami. Jeżeli kotek jest zdrowy to miesięczne koszty utrzymania można sobie przewidzieć i przeliczyć i nie są one jakieś drastyczne. Są ludzie, którzy miesięcznie więcej wydają np. na papierosy. Gorzej, jak kotek zachoruje, wtedy koszty mogą być naprawdę wysokie. Mnie leczenie kotki kosztowało ok. 1000 zł (koszt całkowitego leczenia łącznie z kilkukrotnym badaniem krwi, moczu, usg, rtg). Koszt ten byłby o połowę mniejszy, gdybym od razu trafiła na porządnego weterynarza. Niestety na początku szukałam ratunku u różnych wetów, którzy nie mieli pojęcia, co dolega mojej kotce.

Wróć do „Ogólnie o Brytkach”