Nowe Forum - forum zmieniło kolor na zielony

W tym wątku piszecie wszystko co Wam się podoba lub nie na naszym forum. Mile widziane są wszystkie uwagi i propozycje. Piszcie tu także, jeśli macie jakieś techniczne problemy dot. forum.
Będę Was też informować tutaj o zmianach dotyczących forum.
Awatar użytkownika
Catssy
...::: Administrator :::...
Kontaktowanie:

Nowe Forum - forum zmieniło kolor na zielony

Postautor: Catssy » 29 mar 2009, 16:57

Drodzy Forumowicze,

Ponieważ skrypt dotychczasowego forum był skryptem starym, nieaktualnym, dziurawym i przestał być wspierany przez swoich twórców, zostaliśmy zmuszeni do jego zmiany.

Forum Aishy zostało więc zainstalowane przy użyciu najnowszej wersji skryptowej forum.
W związku z tym wiele rzeczy uległo zmianie. Ponieważ skrypt forum jest całkiem inny od poprzedniej wersji, wielu modyfikacji ze starego forum może Wam w chwili obecnej brakować. Możecie zatem zgłaszać czego Wam wyjątkowo brakuje i jeśli tylko takowe modyfikacje się pojawią, na pewno je na forum spróbujemy zainstalować.

Prosimy wszystkich użytkowników o zaktualizowanie swoich danych takich jak: płeć lub data urodzenia, gdyż te dane przy instalacji forum zostały zresetowane.

Szczegóły zmian znajdują się poniżej. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi.

Przede wszystkim mamy nową szatę graficzną.
W panelu użytkownika, w zakładce "Preferencje Forum" możecie ustawić sobie jeden z trzech styli:
- Amethyst (wybrany domyślnie)
- Blue
- Green
Obrazek

Na forum dostępnych jest wiele nowych opcji.

1. Opcje dostępne przy pisaniu postów i przeglądaniu tematów:

• Możliwość tworzenia zakładek
    - jeśli jakieś tematy na forum są Wam szczególnie bliskie, możecie je dodać do zakładek (odpowiedni link widoczny jest na górze każdego tematu - patrz rys. poniżej). Wówczas dodane tematy będą dostępne w Waszym Panelu Użytkownika w dziale "Indeks->Zakładki"
  • Widok tematu do druku
    - Przy pomocy jednego kliknięcia możecie przygotować dany temat do druku - bez zbędnych grafik.(odpowiedni link widoczny jest na górze każdego tematu - patrz rys. poniżej)
  • Powiadom przyjaciela
    - Jeśli wiecie, że dany temat może zainteresować Waszego znajomego, to klikacie w link "Powiadom przyjaciela". Wasz znajomy otrzyma maila z adresem wybranego przez Was tematu oraz z krótką wiadomością od Was. (odpowiedni link widoczny jest na górze każdego tematu - patrz rys. poniżej)
  • Możliwość cytowania selektywnego dostępne w dwóch miejscach - przy każdym poście, po prawej stronie (ikonka SC zaznaczona na poniższym rys.) oraz w panelu szybkiej odpowiedzi, na dole każdej strony przeglądanego tematu.

Obrazek

• Informacja "Kto jest na Forum"
    - na dole każdego przeglądanego tematu możecie sprawdzić, kto razem z Wami zagląda do wątku.

• Kto jest online
    - w każdym poście pod nickiem użytkownika, będzie wyświetlać się ikonka ONLINE, informująca osoby przeglądające temat, który z autorów danego posta jest obecnie na forum (nie dotyczy osób ukrywających się) [/color]

• Szybkie wstawienie nicka danego użytkownika
    - w trakcie przeglądanie tematu, klikając na nazwę użytkownika nad jego awatarem w poście, do panelu szybkiej odpowiedzi automatycznie wklei się klikana nazwa. Dzięki temu nie będziecie popełniać błędów w nazwach użytkowników :wink:

• Możliwość zapisania Waszego posta przed jego wysłaniem
    - Dzięki temu możecie zaczętego posta skończyć innym razem. Wystarczy, że zamiast na przycisk Wyślij, klikniecie na przycisk "Zapisz". Wówczas Wasz post zostanie zapisany jako szkic i dostępny będzie w Panelu użytkownika w kategorii"Indeks->Szkice"

2. Opcje dostępne na stronie głównej forum:

• Imieniny na forum
    - oprócz Urodzin, na forum dodano także system imieninowy, informujący kto ma danego imieniny

• Kontakt z Administratorem
    - szybki dostęp do adresu mailowego Admina

• Lista osób zarządzającyh forum - Zespół
    - na dole głównej strony forum znajduje się link "Zespół". Po jego kliknięciu otworzy się strona z listą wszystkich Adminów i Moderatorów forum

• Koniec z automatycznym odznaczaniu postów jako przeczytane po wylogowaniu
    - Już teraz po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu wszystkie Wasze nieprzeczytane posty, będą dalej oznaczone jako nieprzeczytane. Tematy lub fora Was nie interesujące możecie zawsze sobie samodzielnie odznaczyć przy pomocy linka "Oznacz fora jako przeczytane" (na głównej stronie forum - w przypadku for) lub "Oznacz tematy jako przeczytane " (na górze po prawej stronie, nad listą tematów w danej kategorii - w przypadku tematów). Osobiście proponuję dodawać sobie wszystkie ważne dla was tematy (te które zawsze odwiedzacie) do zakładek i tam je przeglądać. (Zakładki dostępne w Panelu Użytkownika)

Obrazek

3. Opcje w Panelu Użytkownika (na starym forum odpowiednikiem był Profil):
Panel Użytkownika to rozbudowane miejsce zarządzania każdego użytkownika.
Panel składa się z kilku kategorii:
- Indeks
- Preferencje forum
- Prywatne wiadomości
- Grupy
- Przyjaciele i wrogowie

Każda kategoria jest podzielona na odpowiednie działy. Proponujemy poświęcenie trochę czasu i zapoznanie się z każdym działem. Jest bowiem wiele nowych opcji, których odpowiednie ustawienie może być Wam bardzo przydatne.

Poniżej lista najciekawszych opcji:

• Lista Przyjaciół i Wrogów
    - każdy z Was może tworzyć swoje własne listy. Lista przyjaciół ułatwi Wam dostęp do osób, z którymi utrzymujesz kontakty. Wrogowie są domyślnie ignorowanymi użytkownikami i ich posty nie będą w pełni dla Was widoczne.

• Rozbudowany panel PW
    - możliwość katalogowania wiadomości
    - możliwość zapisania wiadomości jako szkic
    - możliwość wysłania wiadomości do wielu użytkowników oraz do grup
    - możliwość wybrania ikony PW

• Możliwość wyłączenia wyświetlania obrazków w postach, awatarów, uśmieszków, podpisów
    - opcja dostępna w kategorii "Preferencje forum -> Edytuj opcje wyświetlania"

• Dostęp do listy śledzonych tematów i for - możliwość wyłączenia danych tematów
    - lista widoczna w w kategorii "Indeks -> Śledzone tematy i fora"

• Dostęp do Waszych zakładek oraz szkiców
    - to wszystko w kategorii "Indeks"
    - lista widoczna w w kategorii "Indeks -> Śledzone tematy i fora"

Nowe forum już uruchamiamy dla Was, ale prace wykończeniowe będą trwały nadal.
Prosimy zaglądać do działu "Jak to zrobić?", gdyż tam będziemy zamieszczać instrukcje dotyczące nowego forum.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CZANKRA
Kot Expert
Kot Expert
Hodowla: CZANKRA*PL
Kontaktowanie:

Re: Nowe Forum

Postautor: CZANKRA » 29 mar 2009, 22:44

Po raz trzeci tu pisze !!!!

PO pierwsze terazx po zmianach musze sie za kazdym razem logowac !!!!!! mimo ze zalogowalam sie i wstawilam aby system mnie automatycznie logowal !!!!!

Po drugie nie moge wejsc w link INFORMACJE DOTYCZACE NOWEGO FORUM !!!!!

Po trzecie wstawiajac wystawe zagraniczna czy inna inf nie moge wyslac inf. do MODERATORA bo nie ma teraz czerwonego trojkata gdzie mozna bylo zglaszac wszystkie prosby !!!! np aby przeniesc wystawy do przeklejonych albo aby cos poprawic np. ort lub stylistyke !!!!

---------- 29 Mar 2009, 23:44 ---------------

CZANKRA pisze:Po raz trzeci tu pisze !!!!

PO pierwsze terazx po zmianach musze sie za kazdym razem logowac !!!!!! mimo ze zalogowalam sie i wstawilam aby system mnie automatycznie logowal !!!!!

Po drugie nie moge wejsc w link INFORMACJE DOTYCZACE NOWEGO FORUM !!!!!

Po trzecie wstawiajac wystawe zagraniczna czy inna inf nie moge wyslac inf. do MODERATORA bo nie ma teraz czerwonego trojkata gdzie mozna bylo zglaszac wszystkie prosby !!!! np aby przeniesc wystawy do przeklejonych albo aby cos poprawic np. ort lub stylistyke !!!!

Prosze o poprawienie watku sedziowie jest totalnie pomieszany powinien byc wg alfabetu a jest totalnie pomieszany. Przedtem bylo OKI !!!
HODOWLA KOTOW BRYTYJSKICH CZANKRA*PL

Obrazek

Awatar użytkownika
mrówcia
Kot Expert
Kot Expert

Postautor: mrówcia » 29 mar 2009, 22:59

Po pierwsze- czy ilość wykrzykników w Twoich postach ma rzucić na nas blady strach, czy o co chodzi?

Po drugie- przeczytaj regulamin, a dowiesz się jak kierować prośby do moderatorów w różnych kwestiach.

Po trzecie (skoro już o tym mowa) formułując "prośby" do moderatorów nie jest koniecznym opatrywanie ich 3,4,5 czy 7-ma wykrzyknikami.

Po czwarte, skoro forum działa od 2 godzin, możliwe jest, że coś-np.wątek dotyczący sędziów jest pomieszany. Wiele rzeczy jest tu jeszcze pomieszanych, ale radziłabym zwrócić uwagę na to, ile rzeczy jest zrobionych porządnie i to tylko dzięki pracy Ani (Catssy). Zatem zamiast robić uwagi w stylu

CZANKRA pisze:jest totalnie pomieszany powinien byc wg alfabetu a jest totalnie pomieszany. Przedtem bylo OKI !!!

proponowałabym docenić pracę Ani i to, że forum wróciło na swoje miejsce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CZANKRA
Kot Expert
Kot Expert
Kontaktowanie:

Postautor: CZANKRA » 29 mar 2009, 23:19

Po drugie- przeczytaj regulamin, a dowiesz się jak kierować prośby do moderatorów w różnych kwestiach.
Mrowcia mozesz mi wytlumaczyc jak teraz to robic ?
Kiedys byl ten czerwony trojkat a teraz ?
Wiem ze jest cos takiego Masz jakiś problem?forum@aisha.pl <forum@aisha.pl>Problem na Forum ale to chyba jest za bardzo ogolnikowe a kiedys mozna bylo zglaszac problem od razu w danym temacie naciskajac ten czerwony trojkat !!!

Wykszykniki robie zawsze i mysle ze powinnas sie juz do tego przyzwyczaic nie sa one nic zlym w stosunku do kogo kolwiek !!!

No i na koniec co z tym logowaniem ?

---------- 30 Mar 2009, 0:18 ---------------

I mam tez pytanie/prosbe skoro juz robicie zmiany to nie mozna zrobic tak aby jezeli wstawiam wystawy to nie zamieszczaly sie one w TEMACIE ( kiedys w wystawach odbytych) i dlatego za kazdym razem prosilam do przeklejenia ich wyzej moderatora do wystaw PRZEKLEJONYCH !! Aby jezeli zakladam NOWY TEMAT w wystawach to system rozpoznawal date wystawy i umieszczal ja od razu w wystawach nie odbytach i w linku PRZEKLEJONE !! Wtedy moderatorowi nie zawracalabym glowy. :cry:
Dzis wstawilam wystawe i znow wyniknal ten problem !!

Obrazek

Awatar użytkownika
mrówcia
Kot Expert
Kot Expert

Postautor: mrówcia » 29 mar 2009, 23:21

CZANKRA pisze:Mrowcia mozesz mi wytlumaczyc jak teraz to robic ?
Kiedys byl ten czerwony trojkat a teraz ?

Z uporem maniaka sugeruję lekturę regulaminu. Domyślam się, że chodzi Ci o raportowanie postów- (paragraf II, pkt 14) a poza tym gdybyś przyjrzała się dokładnie temu, co napisała Ania dokładnie nad Twoim pierwszym postem, też znalazłabyś odpowiedź na swoje pytanie we wklejonym przez nią rysunku.

Tego, że wykrzykniki wrzucasz w ilości hurtowej, nie dało się wcześniej NIE zauważyć. Co nie znaczy, że "powinnam się już do nich przyzwyczaić".

Za wikipedia.org (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wykrzyknik)
"Znak wykrzyknienia stosowany jest na końcu zdania lub wyrażenia wtedy, gdy trzeba podkreślić siłę wypowiedzi. Stosowany bywa przy zawołaniach, okrzykach, rozkazach, życzeniach, ostrzeżeniach, wyrazach dźwiękonaśladowczych oraz służy do zwrócenia uwagi czytelnika na coś szczególnie istotnego."

Kwestia logowania jest do rozwiązania jedynie przez Catssy-tylko ona ma dostęp do całego panelu administracyjnego forum i jego ustawień.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CZANKRA
Kot Expert
Kot Expert
Kontaktowanie:

Postautor: CZANKRA » 30 mar 2009, 00:02

A ja z uporem maniaka Mrowcia upieram sie przy swoim, Znalazlam tylko to: Lista osób zarządzającyh forum - Zespół
- na dole głównej strony forum znajduje się link "Zespół". Po jego kliknięciu otworzy się strona z listą wszystkich Adminów i Moderatorów forum

Co mnie nie satysfakcjonuje bo jest to meil zbiorczy a nie odnosnik do meili wszystkich moderatorow i z napisem kto jaka dzialka sie zajmuje ( jak to niby mialo byc )- Po jego kliknięciu otworzy się strona z listą wszystkich Adminów i Moderatorów forum.
W moim przypadku byla to najczesciej MARTA,MONIAMINI lub ANIA B ( ja to wiem ) ale czy piszac meila bede musiala pisac za kazdym razem wszystko szczegolowo do kogo pisze itd ???

Dziekuje sedziowie juz zostali poprawieni :hurra:

---------- 30 Mar 2009, 1:02 ---------------

Znalazlam to :

Nazwa grupy: Globalni Moderatorzy
...::: Moderator :::...

Opis grupy: W skład grupy wchodzą osoby odpowiedzialne za prawidłowe działanie forum. Ta grupa jest zamknięta, nowi użytkownicy nie mogą się do niej przyłączyć.
To jest grupa specjalna, zarządzana przez administratorów Forum.

Użytkownicy # Płeć Nazwa użytkownika Dołączenie Posty Ranga Wiadomość E-mail Strona WWW
Przywódca grupy
1 Catssy 31 Sty 2006, 21:05 3153
Członkowie grupy
2 mrówcia 14 Mar 2006, 11:39 5327
3 Kris 14 Mar 2006, 18:02 17
4 MoniaMimi 31 Mar 2006, 12:24 16712
5 aniaB 05 Kwi 2006, 19:00 4414
6 Ariel 05 Wrz 2006, 10:32 14
7 Marta 14 Paź 2006, 00:19 6496

Niestety nie ma kto czym sie zajmuje !!!

No i uwazam ze lepiej by bylo jak poprzednio bo ja to moze juz przez tyle czasu wiem kto mniej wiecej zajmuje sie danym watkiem ale inni szczegolnie nowi forumowicze nie wiedza tego i nie musza tego wiedziec dlatego ten trojkat czerwony przy kazdym poscie byl dobry.

Zauwazylam tez ze nie zawsze gdy pisze nowy post po jego napisaniu mimo ze jeszcze nikt po mnie nic nie napisal to nie pojawia sie napis EDYTUJ tylko CYTUJ i SC ( co to jest to SC ? ).

Rozumiem ze napis EDYTUJ znika gdy juz po mnie ktos cos napisze ( nie mozna poprawic ani bledow ani dopisac czegos o czym sie zapomnialo ) to wzgledy bezpieczenstwa, aby znowu nie usuwano postow. Niestety tu znowu pojawia sie problem moderatora bo wtedy tez on czasami byl pomocny aby cos zmienil np. poprawil stylistyke itd. - czyli powracamy do trojkata czerwonego.

Obrazek

Awatar użytkownika
Catssy
Kontaktowanie:

Postautor: Catssy » 30 mar 2009, 06:28

CZANKRA pisze:Po trzecie wstawiajac wystawe zagraniczna czy inna inf nie moge wyslac inf. do MODERATORA bo nie ma teraz czerwonego trojkata gdzie mozna bylo zglaszac wszystkie prosby !!!! np aby przeniesc wystawy do przeklejonych albo aby cos poprawic np. ort lub stylistyke !!!!

Ależ jest ikonka raportująca przy każdym poście. Trzeba tylko uważnie przyjrzeć się wstawionym przeze mnie obrazkom w pierwszym poście tutaj (dokładnie - patrz drugi rysunek)

CZANKRA pisze:Kiedys byl ten czerwony trojkat a teraz ?

Aniu, czy czytałaś mój pierwszy post w tym wątku ? Ta sama treść została wysłana także do każdego mailem.
Jest tam takie zdjęcie - drugie, na którym zaznaczyłam, gdzie znajduje się ikonka raportowania.
Również w tym poście jest wyjaśnione czym jest SC.

Proszę przejrzyj raz jeszcze tego posta i zapoznaj się z zamieszczonymi przeze mnie obrazkami (kliknij na drugi i trzeci obrazek, aby uzyskać obraz powiększony)

CZANKRA pisze:I mam tez pytanie/prosbe skoro juz robicie zmiany to nie mozna zrobic tak aby jezeli wstawiam wystawy to nie zamieszczaly sie one w TEMACIE ( kiedys w wystawach odbytych) i dlatego za kazdym razem prosilam do przeklejenia ich wyzej moderatora do wystaw PRZEKLEJONYCH !! Aby jezeli zakladam NOWY TEMAT w wystawach to system rozpoznawal date wystawy i umieszczal ja od razu w wystawach nie odbytach i w linku PRZEKLEJONE !! Wtedy moderatorowi nie zawracalabym glowy. :cry:
Dzis wstawilam wystawe i znow wyniknal ten problem !!

Aniu, nie trzeba teraz zgłaszać moderatorowi wystaw do przyklejenia.
Wszystkie wystawy w wątku "Nadchodzące wystawy w Polsce" nie muszą już być przyklejone, bo znajdują się w odpowiedniej kategorii.
Także odkleiłam wszystkie wystawy nadchodzące, zarówno w Polsce jak i za granicą.
Dzięki temu wystawy, jakie tam wstawisz (oczywiście z odpowiednim formatowaniem tytułu tematu - co chyba dobrze robisz) będą się automatycznie ustawiać w odpowiedniej kolejności.
Tak, jak jest teraz.
Musisz tylko pamiętać, żeby wystawy nadchodzące umieszczać w wątku wystaw nadchodzących, a nie gdzie indziej.

Jedynie będzie można raportować wystawy, które się już odbyły, żeby je przenieść do wystaw odbytych. Oczywiście jeśli moderatorzy zapomną tego zrobić. Co raczej zdarzać się będzie rzadko.

CZANKRA pisze:jest to meil zbiorczy a nie odnosnik do meili wszystkich moderatorow i z napisem kto jaka dzialka sie zajmuje ( jak to niby mialo byc )...
W moim przypadku byla to najczesciej MARTA,MONIAMINI lub ANIA B ( ja to wiem ) ale czy piszac meila bede musiala pisac za kazdym razem wszystko szczegolowo do kogo pisze itd ???

Nie ma potrzeby wypisywać kto, jaką działką się zajmuję. Po prostu raportujecie posty, a nimi już zajmie się odpowiednia osoba.

CZANKRA pisze:Zauwazylam tez ze nie zawsze gdy pisze nowy post po jego napisaniu mimo ze jeszcze nikt po mnie nic nie napisal to nie pojawia sie napis EDYTUJ tylko CYTUJ i SC.
Rozumiem ze napis EDYTUJ znika gdy juz po mnie ktos cos napisze ( nie mozna poprawic ani bledow ani dopisac czegos o czym sie zapomnialo ) to wzgledy bezpieczenstwa, aby znowu nie usuwano postow.

W chwili obecnej na tym forum ustawiony jest limit edycji swojego posta na 15 minut. Oznacza to, że po wysłaniu danego posta macie 15 minut, aby dokonać ewentualnych zmian (ikonka EDYTUJ będzie się świecić nawet jeśli ktoś już odpisze na Was post, a nie minie czas 15 minut).
Po tych 15 minutach edycja wszystkich Waszych postów jest już niemożliwa, więc prośby o jakiekolwiek zmiany kierujecie do moderatorów przy pomocy ikonki RAPORTUJ, dostępnej w każdym poście.

CZANKRA pisze:Wiem ze jest cos takiego Masz jakiś problem? forum@aisha.pl <forum@aisha.pl>

To jest głównie przydatne dla osób, które mają problemy z zalogowaniem się na forum i chcieliby poprosić admina o pomoc.
Na starym forum, żeby dowiedzieć się jaki jest adres mailowy admina, trzeba było się zalogować na forum i poszukać. Osoby, które miały problem z zalogowaniem, nie mogły zatem znaleźć odpowiedniego adresu.
Teraz kontakt do admina wyświetla się na głównej stronie i jest widoczny również dla niezalogowanych użytkowników.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CZANKRA
Kot Expert
Kot Expert
Kontaktowanie:

Postautor: CZANKRA » 30 mar 2009, 13:06

Catssy
no powiekszylam ten pierwszy obrazek i faktycznie zobaczylam malutkie i w prawym dolnym rogu. Bez powiekszenia obrazu niestety nic nie widzialam.

Juz dzis sie poprawilo o tyle ze jak przychodzi powiadomienie na meila to nie musze sie logowac za kazdym razem.

Zobaczymy co dalej na razie juz nie mam uwag. :hurra:

Obrazek

Carmella
Kot Expert
Kot Expert

Nowe Forum

Postautor: Carmella » 31 mar 2009, 07:11

A ja chciałam tylko na szybko napisać, że podoba mi się nowy skrypt forum :)
ustawiłam tło blue, bo wolę takie spokojniejsze kolorki ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kesja
Kot Expert
Kot Expert

Nowe Forum

Postautor: kesja » 31 mar 2009, 12:17

a ja miałabym pytanie i zarazem prośbę czy w każdym kolorze forum nie dałoby się jakoś mocniej wyróżnić nowych postów? np zaznaczyć je na pomarańczowo itp?
"Koty" - powiedział Śmierć - "Koty sa miłe" ...T. Pratchett
Obrazek

Awatar użytkownika
Rubi
Zwinny Łowca
Zwinny Łowca

Nowe Forum

Postautor: Rubi » 31 mar 2009, 14:51

O tym samym pomyślałam co Kesja

Awatar użytkownika
Catssy
Kontaktowanie:

Nowe Forum

Postautor: Catssy » 31 mar 2009, 15:21

kesja pisze:a ja miałabym pytanie i zarazem prośbę czy w każdym kolorze forum nie dałoby się jakoś mocniej wyróżnić nowych postów? np zaznaczyć je na pomarańczowo itp?

Jeśli chodzi o "świecenie" nowych postów na głównej stronie forum i we wszystkich kategoriach, to faktycznie są trochę bladawe i przydałoby się trochę to wzmocnić.
Zajmę się tym w wolnej chwili.

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje, to możecie pisać 8)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tina
Hodowla: Amazing Aisha*PL
Kontaktowanie:

Postautor: tina » 01 kwie 2009, 08:18

Catssy pisze:Drodzy Forumowicze
Przede wszystkim mamy nową szatę graficzną.
W panelu użytkownika, w zakładce "Preferencje Forum" możecie ustawić sobie jeden z trzech styli:
- Amethyst (wybrany domyślnie)
- Blue
- Green
Obrazek

Ze względu na zbliżające się święta zmieniłam sobie kolor na zielony.
Ale fajnie :okok: :haha:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
tina
Hodowla: Amazing Aisha*PL
Kontaktowanie:

Nowe Forum

Postautor: tina » 01 kwie 2009, 10:37

a mnie sie wydaje, że co niektórzy są w gorącej wodzie kąpani.
Przejście na nowy skrypt to nie bułka z masłem, pstryk i wszystko działa.

Aby działało, ktoś nad tym siedzi i to po nocy.

Wystarczy trochę cierpliwości, zrozumienia lub czytać to co trzeba :twisted: .
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
astrid5
Kot Expert
Kot Expert

Nowe Forum

Postautor: astrid5 » 01 kwie 2009, 10:49

Jeśli mogę dodać coś od siebie, to uważam iż szkoda, że klikając np. na zdjęcie, stronę hodowli czy banerek nie otwierają się one w nowym oknie tylko wskakują w miejsce strony forum.
Poza tym bardzo mi się podoba forum po zmianach :okok:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Catssy
Kontaktowanie:

Nowe Forum

Postautor: Catssy » 05 kwie 2009, 10:19

astrid5 pisze:szkoda, że klikając np. na zdjęcie, stronę hodowli czy banerek nie otwierają się one w nowym oknie tylko wskakują w miejsce strony forum.

Nowy skrypt forum został napisany zgodnie z najnowszymi standardami w3C, dotyczącymi projektowania stron internetowych. Zgodnie z nimi, to użytkownik SAM powinien decydować, gdzie powinny otwierać się klikane linki (w tym samym, czy w nowym oknie) a nie projektant strony. Dlatego wszystkie linki otwierały Wam się w tym samym oknie.
Ale ponieważ jeszcze mało osób wie, jak samodzielnie wpływać na klikane linki, zmodyfikowałam skrypt forum i od teraz wszystkie wstawione przez Was linki, będą otwierać się w nowych oknach (tak jak poprzednio). Niestety wszystkie linki utworzone przez Was przed dzisiejszą modyfikacją pozostaną bez zmian (chyba, że ktoś z moderatorów dokona odpowiedniej edycji)
W nowym oknie otwierać się także będą strony WWW podane na liście użytkowników oraz wyświetlane pod postami w tematach.

Dodatkowo na forum dodano dwa BBCody:
  1. Wstawienie linii poziomej (patrz linia powyżej) - bbcode: hr
    przykład użycia:

Kod: Zaznacz cały

[hr][/hr]

2. Przekreślenie tekstu - bbcode: s
    przykład użycia:

Kod: Zaznacz cały

[s]Tekst przekreślony[/s]

efekt: Tekst przekreślony

---------- 05 Apr 2009, 11:19 ---------------

Do Waszego profilu (Panel użytkownika - Profil) dodano nowe pole - HODOWLA
Wszyscy posiadacze zarejestrowanej hodowli, mogą wpisać tam swoją nazwę hodowli.
Będzie się ona wyświetlać pod Waszym awatarem w każdym poście.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CZANKRA
Kot Expert
Kot Expert
Kontaktowanie:

Postautor: CZANKRA » 05 kwie 2009, 22:43

Czy ja moge prosic moderatora o poprawienie np wystawy w Moskwie cos sie porabalo z pismem tam !!
Nie moge nic dopisac ani zmienic - wywala mnie.
Zdjecia ktore jakims cudem udalo mi sie zamiescic chcialabym rozdzielic jedna linijka i chcialabym dopisac do nich komentaz niestety mimo prob nie udaje mi sie. Proby powiadomienia moderatora bezposrednio tez okazaly sie nie mozliwe( chcialam wpisac wiadomosc w i ) :cry:

Mialam tez wczoraj problem z dopisaniem inf. w wystawie w SERBSKIEJ ale pomogla mi Marta

Obrazek

kamanda77
Kot Expert
Kot Expert
Kontaktowanie:

Nowe Forum

Postautor: kamanda77 » 17 kwie 2009, 10:39

Aniu dobra robota i ile możliwości teraz na forum :okok:
Miłość jest egoizmem we dwoje....
Obrazek

Awatar użytkownika
Catssy
Kontaktowanie:

Nowe Forum

Postautor: Catssy » 24 kwie 2009, 19:30

Dzięki Kamcia :buziaki:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kesja
Kot Expert
Kot Expert

Postautor: kesja » 24 kwie 2009, 20:37

kesja pisze:a ja miałabym pytanie i zarazem prośbę czy w każdym kolorze forum nie dałoby się jakoś mocniej wyróżnić nowych postów? np zaznaczyć je na pomarańczowo itp?

bardzo dziękuje za spełnienie tej prosby, jestem zadowolona, wyrażniej wszystko odczytuje!
"Koty" - powiedział Śmierć - "Koty sa miłe" ...T. Pratchett

Obrazek

Wróć do „Sprawy techniczne, uwagi, propozycje i zmiany na Forum”